Klimatizácie

Ponúkame Vám klimatizácie od svetových výrobcov značiek  SAMSUNG, Daikin, LG, Toshiba a ďalšie,  ktorí majú dlhoročné skúsenosti s výrobou klimatizačných jednotiek. Vami vybranú klimatizáciu dodáme, zrealizujeme montáž a následne zabezpečíme servis.

 

Nové, štýlové klimatizácie zn. Samsung sú tým správnym rozhodnutím pre vkusne a moderne zariadený priestor. Znížte spotrebu energie a vychutnajte si pocit dokonale čistého a chladného vzduchu, oddychujte a zároveň šetrite. 

Nové klimatizácie od spoločnosti Samsung majú luxusný vzhľad a sú vybavené inteligentnými technológiami, ktoré znižujú spotrebu a tým šetria Vaše peniaze.

 

Štýlový, alebo Elegantný Dizajn, Vysoký Štandard a Skvelé Ceny. Cenovú ponuku Vám pripavíme na záklaklade obhliadky. Jednotky Hisense ponúkajú atraktívny dizajn a cenovú výhodnosť.

 


Daikin klimatizácie sú štýlové a elegantné klimatizácie, ktoré moderným, spoľahlivým a účinným spôsobom zabezpečia vo Vašom dome či v práci ideálnu teplotu počas celého roka. 

Daikin jednotky zlepšia Vaše životné a pracovné prostredie účinnejšie než kedykoľvek predtým.

 

Klimatizácie LG predstavujú kvalitné podukty s vysokým dôrazm n dizajn. Výroba LG pnúk široký výber klimtzačnýh jendotie pre oyt priestory kanelárie a počítačovémietsti,ktroré umňujú udžiaať príjemnú teplotu v interiéri  lete alebo v zime.

Súčasťou služieb firmy KlimaVal s.r.o je montáž  klimatizačných systémov do priemyselnej i súkromnej výstavby. Či sa už jedná o klimatizáciu bytov, rodinných domov, kancelárskych a obchodných priestorov a serverovní.

Zároveň vykonávame servis klimatizácií v priemyselných vozidlách a strojoch. Do tejto kategórie patria najmä rôzne poľnohospodárske stroje, kombajny, traktory, nákladné vozidlá,cestné, stavebné stroje, nakladače, bagre, vojenská technika, vozidlá a stroje používané v kameňolomoch, atď.

Ďalšou činnosťou je plnenie klimatizácií v osobných automobiloch

Záručný i pozáručný servis je samozrejmosťou. 

 

 Servis vykonávame priamo v teréne !

 

Pre poľnohospodárov realizujeme predsezónne prehliadky a svojim zákazníkom údržbu klimatizačných zariadení.

K zákazníkom  sme ústretoví a naše služby skvalitňujeme, čo už počas dlhodobej praxe ocenilo veľa spokojných zákazníkov

                                         

Klimatizácia - princíp a zásady

Klimatizácia je zariadenie, ktorého hlavnou funkciou je ochladzovanie vzduchu. Klimatizácia však môže slúžiť aj na ohrev vzduchu, úpravu vlhkosti či filtráciu vzduchu, alebo aj na zabezpečenie prúdenia vzduchu. Klimatizačné zariadenie pozostáva z dvoch častí, ktoré pracujú na podobnom princípe ako chladnička:

1.     kondenzačná jednotka odvádza teplý vzduch z klimatizovaného priestoru von prostredníctvom hadice alebo otvoru v stene či okne;

2.     výparník sa obvykle nachádza v interiéri a je určený na chladenie.

Podľa spôsobu použitia rozlišujeme dva druhy klimatizácií:

Individuálne klimatizačné zariadenie je určené pre klimatizáciu konkrétnej miestnosti. Pomocou týchto zariadení si vieme nastaviť rôznu teplotu pre rôzne miestnosti. Výhodou je aj rýchla montáž a nízke investičné náklady. Na druhej strane je potrebné počítať s mierne vyššou hlučnosťou.

  • Klimatizácie vo forme SPLIT jednotky majú kondenzátor umiestnený v exteriéri, väčšinou na vonkajšej stene domu alebo na streche. Výparník je zasa umiestnený priamo v interiéri. Vonkajšia a vnútorná jednotka sú spojené rúrkami, v ktorých prúdi chladivo.
  • Kompaktné klimatizácie nemajú dve oddelené časti, ale kondenzátor s výparníkom tvoria jeden celok. Takéto klimatizácie sú väčšinou vbudované do steny alebo priamo do okna domu.

Centrálne klimatizačné zariadenia sa používajú najmä vo väčších budovách, pretože ochladený vzduch sa z centrálnej jednotky potrubím rozvádza do viacerých priestorov.

Praktické tipy:

  • Teplotu klimatizovaných miestností nastavte na 24 °C – 28 °C, najviac však o 6 °C nižšie ako je vonkajšia teplota (to platí aj pre automobily).
  • Filter pravidelne kontrolujte a podľa potreby prečistite alebo vymeňte – znečistený vzduchový filter zvyšuje spotrebu elektriny.
  • V klimatizovaných miestnostiach neotvárajte okná – vetranie znižuje účinok klimatizácie a zvyšuje energetickú spotrebu.
  • Otvory klimatizačného zariadenia, ktorými cirkuluje vzduch, neprikrývajte; prikrytie spôsobuje pokles účinnosti klimatizačného zariadenia.
  • Pred rozhodnutím o kúpe klimatizačného zariadenia pouvažujte aj o možnosti tepelnej izolácie stavby; v tepelne izolovaných stavbách postačuje klimatizačné zariadenie s nižším výkonom.
  • Vnútorné časti klimatizácie umiestnite mimo zdrojov tepla a vonkajšie časti mimo dosahu priameho slnečného žiarenia
 

Klimatizácia - servis a údržba

Pravidelný servis je hlavným predpokladom dlhodobého a bezproblémového chodu klimatizačného zariadenia. Pravidelným servisom a údržbou predchádzame závadám a zvyšujeme účinnosť celého systému. Nedostatočný servis alebo úplne chýbajúca údržba klimatizačného zariadenia vedie k zníženiu životnosti zariadenia, zaneseniu potrubí a filtrov.

Dnešné moderné klimatizačné jednotky sú vybavené rôznymi druhmi filtrov (prachový, antibakteriálny , plesňový, ionizátor....), ktoré zabezpečujú čisté a príjemné prostredie a prispievajú k pohode a kvalitnej kultúre bývania . Z tohto dôvodu sú moderné klimatizácie pomerne zložité zariadenia, ktoré si vyžadujú kvalitnú a profesionálnu montáž a údržbu. Pri výbere klimatizácie je preto lepšie sa obrátiť na odborníkov, ktorý vám pomôžu jednak s výberom vhodného zariadenia, zabezpečia odbornú a profesionálnu montáž a počas celej životnosti zariadenia zabezpečia záručný a pozáručný servis poskytnú odpovede na Vaše otázky .

Každá klimatizácia  si vyžaduje pravidelnú kontrolu, ktorá pozostáva z :

-         dezinfekciu výmenníkov (vnútornej a vonkajšej jednotky)

-         čistenie výmenníkov (vnútornej a vonkajšej jednotky)

-         preplach odvodu kondenzátu

-         kontrolu tlaku v systéme

-         kontrolu množstva chladiva v systéme

-         kontrolu elektro časti

Znečistená klimatizácia má rapídne zníženú efektívnosť, zvýšený odber el. energie a môže dôjsť až k prehriatiu kompresora.

 

Druhy filtrov, ktoré by mala mať každá kvalitná klimatizácia :

Prachový filter

Každá klimatizácia je vybavená prachovým filtrom, ktorý odfiltruje aj tie najmenšie čiastočky prachu. Tým sa klimatizácie starajú o čistý vzduch. Keď sa filter zanesie sa jednoducho udržuje umývaním mydlovou vodou. Túto činnosť môžete vykonávať aj saminiekoľko krát do roka.

Antibakteriálny a antiplesňový filter

Špeciálny filter filtruje alergény ako peľ a roztoče a pôsobí zároveň antibakteriálne. Súčasne chráni pred tvorbou plesní. Filter ničí aj rôzne typy vírusov.

Zápachový filter

Špeciálny uhlíkový filter, ktorý sa po vystavení priamemu slnečnému žiareniu sám automaticky regeneruje, filtruje nepríjemné zápachy, ako napríklad cigaretový zápach, kuchynské zápachy a pod. z ovzdušia. Okrem toho dokáže odfiltrovať aj chemikálie ako formaldehyd alebo nestále zložky napr. lepidla alebo rozpúšťadiel.

Ionizátor

Niektoré nástenné klimatizačné zariadenia a invertory sú vybavené vysoko účinným ionizátorom. Záporné ióny, ktoré sa vďaka ionizátoru dostávajú do ovzdušia, spôsobujú, že vzduch v miestnosti pôsobí osviežujúco ako v prírode, napr. v lesoch a parkoch, pri jazerách, riekach a vodopádoch. Ak sa v ovzduší nachádza dostatok negatívne nabitých iónov, pôsobí to pozitívne na pocit pohody a schopnosť koncentrácie.

 

Zadajte svoje požiadavky a vyžiadajte si cenovú ponuku

Pre návrh riešenia a vypracovanie ponuky kontaktujte nás telefonicky, alebo mailom na uvedených kontaktoch.